OTO YIKAMANIN PÜF NOKTALARI

Car Washing on Back Yard. Transportation Photo Collection.

OTO YIKAMANIN PÜF NOKTALARI

Özellikle yeni alınmış araçların çokça yıkandığı ya da yıkatıldığı bilinmektedir. Kaliteli ve zararsız araç yıkama ise çoğu zaman yapılmamaktadır. Peki, araç yıkama nasıl yapılmalıdır. Öncelikle oto Yıkama işleminden önce olması gereken bazı durumlar vardır. Bilinmelidir ki araç yıkamada kullanılacak su, ılık olmalıdır. Güneşin altında yıkama yapılmamalıdır. Kullanılan bezin yumuşak olması ise tavsiye edilir. Araç yıkama işleminde cila, oto şampuan gibi ürünler kullanılmalıdır.

Oto Yıkama tekerleklerden başlamalıdır. Tahmin edileceği gibi en çok kirlenen yer olan tekerlek ve jantların temizlenmesinden sonra araç yıkama işlemi daha kolay olacaktır. Daha sonra ise aracın üst kısmı bir yandan ıslatılmalı diğer yanda özel ürünler kullanılarak sabunlamaktır. Bu işlemden sonra ise yan taraflar yıkanmalıdır. Arka ve ön taraflarında sabun ile yıkanması sağlanmalıdır. Özellikle plaka kısımlar iyice sabunlanmalıdır. Aracın dış kısmının tamamen yıkanmasından sonra tepeden bir sulama ile durulama kısmına geçilir. Bundan sonra yumuşak bez ile kurulama yapılır. Birçok oto yıkama yapan yerde kullanılan fırçaların araçlarda çizikler oluşturduğu unutulmamalıdır. Ardından cila yapılması tavsiye edilmektedir.

Aracın kapı içlerini ise her ay temizlemek yeterli olacaktır. Serin bir havada yıkanan araçların daha iyi temizlenmiş olacağı da bilinmelidir. Yine yumuşak bir bez ile torpido kısmı temizlenebilir. Paspaslarında dışarıya alınıp silkelenmesi sağlanır. Ufak bir ıslatma da iyi olacaktır. Bu şekilde kaliteli bir Oto Yıkama yapmış olunmaktadır.

× Whatsapp Destek