DOLU HASARI ONARIMI

doluhasarikucuk

DOLU HASARI ONARIMI

Özellikle yaz aylarında olan ve araçlar için talihsiz bir doğa olayıdır. Sert ve iri şekilde yağan dolular açık alandaki araçların kaportalarına ciddi zararlar verebilmektedir. Ortaya çıkan ezik ve göçüklerin düzeltilmesi işlemine Dolu Hasarı Onarım adı verilmektedir.Daha çok kaporta tamircilerimin uzmanlık alanına girmektedir. Ortaya çıkan hasarlar farklı olabilmektedir. Yağan dolunun büyüklüğü ve şiddetine göre bu değişmektedir.

Bu tür onarım işlemlerini işi bilen ve uzman olan firmalara yaptırmanızda fayda vardır. Aksi halde amatör kişiler tarafından yapılan Dolu Hasarı Onarım işlemleri sonucu çok daha ciddi kaporta sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kaporta üzerinde yapılacak her bir işlem uzmanlık ve tecrübe gerektirmektedir. Piyasada bununla alakalı pek çok kişi ve firma bulabilirsiniz. Aracınızı her firmaya emanet etmemeli ve bu konuda dikkatli olmalısınız. Bu tür göçük ve ezik kaportoları düzeltmek için bazı teknikler vardır. Bunlardan biri pdr onarım tekniğidir. Bunun dışında masaj veya çektirme yöntemleri uygulanmaktadır. Bu teknikler dışında uygulanan her yöntem araca zarar verecektir.

Bu nedenle çok özenli bir şekilde firma seçimi yapmanızda fayda vardır. Aksi takdirde olası sonuçlarda muhatap kişi bulamayabilirsiniz. Son olarak Dolu Hasarı Onarım işlemlerini yapan ustaların büyük önemi vardır. Doğru teknik uygulansa bile amatör ustalar tarafından yapılan düzeltmeler başarılı olamayacaktır. Binlerce liralık aracınızı işi bilmeyen amatör firmalara teslim etmemeli ve her zaman güvenilir yerler tercih edilmelidir.