Dolu Hasarı Onarımı

Sert, iri bir şekilde yağan dolular araç kaportalarında çok ciddi sıkıntılar oluşturabiliyorlar. Ortaya çıkan kaporta ezik ve göçüklerinin düzeltilme işlemine dolu hasarı onarım adı verilmektedir. Daha çok kaporta tamircilerinin uzmanlık alanına girmektedir ve ortaya çıkan hasarlar farklı olabilmektedir. Yağan dolunun büyüklüğü ve şiddetine göre de hasar büyüklüğü ve tipi değişmektedir.

Bu tür onarım işlemlerini işi bilen ve uzman olan firmalara yaptırmanız sizin için faydalı olacaktır. Aksi halde amatör kişiler tarafından yapılan dolu hasarı onarım işlemleri sonucu çok daha ciddi kaporta sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kaporta üzerinde yapılacak her bir işlem uzmanlık ve tecrübe gerektirmektedir. Piyasada bununla alakalı pek çok kişi ve firma bulabilirsiniz. Aracınızı her firmaya emanet etmemeli ve bu konuda dikkatli olmalısınız. Bu tür göçük ve ezik kaportoları düzeltmek için bazı teknikler vardır. Bunlardan biri pdr onarım tekniğidir. Bunun dışında masaj veya çektirme yöntemleri uygulanmaktadır. Bu teknikler dışında uygulanan her yöntem araca faydanın yerine zarar verebilmektedir.

Bu nedenle çok özenli bir şekilde firma seçimi yapmanızda yarar vardır. Aksi takdirde olası sonuçlarda muhatap kişi bulamayabilirsiniz. Son olarak dolu hasarı onarım işlemlerini yapan ustaların büyük önemi vardır. Doğru teknik uygulansa bile amatör ustalar tarafından yapılan düzeltmeler başarılı olamayacaktır. Binlerce liralık aracınızı işi bilmeyen amatör firmalara teslim etmemeli ve her zaman güvenilir, profesyonelce bu işleri yürüten yerleri tercih edilmelisiniz.

× Whatsapp Destek