cam filmi kaplama nasıl yapılır

56

CAM FİLMİ KAPLAMA NASIL YAPILMAKTADIR?

Öncelikle birçok kişi tarafından tercih edilen bir aksesuar olan cam filmi kaplama işi dikkatlice yapılmalıdır. Hızlı olunması durumunda hata yapılması da muhtemeldir. Öncelikle işlem yapılacak araç, güzel bir yere park edilmelidir. Tozsuz, rüzgarsız bir yer seçilmesi daha iyi olacaktır. Daha sonra araç ıslatılmaktadır. Bu sayede camların temizlenmesi sağlanmalıdır. Camlarda leke kalmamasına dikkat edilmelidir. Herhangi bir lekenin olması durumunda tekrar bir yıkama yapılabilir. Ardından yumuşak bir bez yardımıyla cam silinir. Daha sonra bant ile filmi camın gövdesine yapıştırılması sağlanır. Daha sonra ise maket bıçağı yardımıyla filmin alt tarafından başlayarak kesilme işlemine geçilir. Önemli bir işçilik gerektiren bu işlemde maket bıçağının kesinlikle kaydırılmaması gerekmektedir. Oluşturulmuş şablonun çok yavaş bir şekilde çıkartılmasından sonra filmin arka yüzü sökülür ve cama yerleştirilir.

Cam filmi kaplama işleminde en önemli noktalardan bir tanesi ise filmin düzgün bir şekilde cama yerleştirilmesidir. Bu işlem sırasında meydana gelen kabarcıklar el ile düzelmiyorsa toplu iğne kullanılabilir. Daha sonra birkaç kere daha el ile düzeltme işlemleri yapılır. Özellikle kenar taraflarının düzeltilmesi bir hayli zaman almaktadır.

Her ne kadar basit gibi dursa da cam filmi kaplama işlemi önemli derecede işçilik istemektedir. Çok hassas ve sabırlı bir şekilde yapılan işlemleri kapsamaktadır. Bu nedenle acele etmemek daha doğru bir işin çıkmasına yardımcı olacaktır.

 

 

× Whatsapp Destek