ARAÇLARDA ÇİZİK GİDERME HİZMETLERİ VE ONARIM SÜREÇLERİ

Fazlaca olan araç sayısından ve trafik yoğunluğundan dolayı araç aksamlarında her an problem çıkabilmektedir. Bu noktada önemli olan ise araçların orijinalliğine zarar vermeden anlaşmalı sigorta şirketlerinden kasko veya özel poliçe kapsamlarında çizik giderme işlemleri yaptırılabilir.

Araçlarda bilir kişiler tarafından saptanan ekspertiz işlemleri önemlidir. Bu işlemlerden sonra belirli ücretlerle hasar ve çizik giderme işlemleri yapılır. Araçlarda küçük veya büyük çiziklerde lokal boya, çatlak çizik giderme teknikleri profesyonel kişilerce yapılır. Araçlarda genelde tampon ve çamurluk gibi kısımlarda boya hasarları veya çizik sorunları görülmektedir. Araç boyasının iç kısmına kadar inen derin göçüklerde farklı tekniklerle uygulanan özel makinelerden yardım alınır. Araç birkaç gün serviste kalarak daha sağlıklı sonuç almamız hedeflenir. Bazı kimyasallarla araç çizikleri sorunu çözülür ve müşteri memnuniyeti sağlanır. Aracın rengine bakılmaksızın en derin çizikleri bile yok etmek için usta ellerden yardım alabiliriz. Sigorta paketleri kapsamında araçlarda meydana gelen sıyrık veya büyük ölçülerde olan çiziklerde hizmetler profesyonel bir şekilde yapılmaktadır. Çizik giderme işleminde farklı uçları olan metal kesim aparatları kullanılır. Bu aparatlar aracın dış kaportası ile uyumlu olmalıdır.

Yukarıda belirtilen bu detaylar teknik bilgisi yüksek olan kişilerce verilir. Araç çizik derinliğine göre deforme edilen kısımlar düzeltilir. Otomotiv sektöründe çizik giderme son gelişen teknolojiyle birlikte kaporta değişimine gereksinim duyulmadan yapılmaktadır. Sizlerde aracın orijinalliğini bozmadan ve değer kaybetmesine izin vermeden bizimle iletişime geçerek içiniz rahatça onarım sürecini tamamlayabilirsiniz.