Boyasız Göçük Düzeltme
1-boyasiz

Pratikminionarım İle Birlikte Boyasız Göçük Düzeltme

Boyasız göçük düzeltme, aracınızın kaportasında oluşan göçüklerin boyaya zarar verilmeden düzeltilmesi işlemidir. Boyasız göçük düzeltme günümüz standartlarındaki kadar iyi olmasa da belli bir düzeyde yıllardır yağlı çekiç adıyla bilinen bir işlemidir.

Pratikminionarım olarak faaliyet gösterdiğimiz boyasız göçük düzeltme, boyasız kaporta onarım, dolu hasarı onarım, mini onarım, oto yıkama, araç iç temizlik, cam filmi kaplama alanlarında profesyonel çalışma arkadaşlarımız ve profesyonel ekipmanlarımız sayesinde en kaliteli hizmeti veriyoruz. Kullandığımız ekipmanları ihtiyaca ve iş güvenliği koşullarına göre sürekli yenileyerek müşterilerimize daha iyi hizmet sunmaya çalışıyoruz. Hizmet verdiğimiz her alanda iddialı olduğumuz gibi boyasız göçük düzeltme alanında da iddialıyız. Peki boyasız göçük düzeltme tam olarak nedir?

Peki Boyasız Göçük Düzeltme Tam Olarak Nedir?

Boyasız göçük düzeltme, aracınızın kaportasında oluşan hasarların boyaya zarar verilmeden düzeltilmesi işlemidir. Boyasız göçük düzeltme günümüz standartlarındaki kadar iyi olmasa da belli bir düzeyde yıllardır yağlı çekiç adıyla bilinen bir işlemdir. Son birkaç yıldır yurtdışından ithal edilerek ülkemizde kullanılmaya başlanan ekipmanlar sayesinde ise, araçların kaportasında oluşan pek çok hasarın orijinal boyaya zarar vermeden onarılması mümkün hale geldi. Boyasız göçük düzeltme; İngilizcedeki karşılığıyla Paintless Dent Removal tekniği temelde iki şekilde uygulanmaktadır. Bunlardan birincisi göçük bulunan bölgeye farklı boy ve şekillerdeki çubuk aparatlarla arkadan ulaşıp dışarı doğru bastırılarak yapılan işlemlerdir.

İkinci yöntem ise arkasına ulaşılamayan göçük bölgelerin boyaya zarar vermeyen yapışkanlı ekipmanlarla çekilerek düzeltilmesi işlemleridir.

Bu ön adımlar sonrasında büyük kısmı düzelen göçüklerin daha hassas işlemler için geliştirilen boyasız onarım ekipmanları yardımıyla son kez üzerinden geçilir ve ilgili bölge orijinal haline getirilir. Aracınızdaki hasarlı bölgeleri bu yöntemle yaptırdığınızda aracınızın orijinaliği bozulmaz ve ikinci el satışında değer kaybına uğramaz.

Boyasız Göçük Düzeltmenin Faydaları Nelerdir ?

Boyasız göçük düzeltme hemen hemen bütün kasko firmaları tarafından belli bir sınıra kadar kabul edilen bir işlemdir. Hasar oluşan   kaskolu aracınıza boyada ve kaporta sacında yırtılma, uzama vb. durumlar olmadığı takdirde kaskonuzdan faydalanarak boyasız onarım yaptırabilirsiniz.