Boyasız Kaporta Düzeltme
2-boyasiz

Pratikminionarım İle Birlikte Boyasız Kaporta Düzeltme

Aracınıza Boyasız Kaporta Düzeltme Uygulanabilmesi İçin : Öncelikle göçük şeklinde oluşan hasarlar keskin köşeli ezikler oluşturmamalıdır. Göçük bölgesindeki boyanın zarar görmemiş, kırılmamış ve çatlamamış olması gerekmektedir. Göçük araç kalıp çizgileri keskin köşe kıvrımları üzerinde olmamalıdır. Göçüğün oluştuğu yer daha önce macunlanıp boyanmamış olmalıdır.

Pratikminionarım olarak faaliyet gösterdiğimiz boyasız göçük düzeltme, boyasız kaporta onarım, dolu hasarı onarım, mini onarım, oto yıkama, araç iç temizlik, cam filmi kaplama alanlarında profesyonel çalışma arkadaşlarımız ve profesyonel ekipmanlarımız sayesinde en kaliteli hizmeti veriyoruz. Kullandığımız ekipmanları ihtiyaca ve iş güvenliği koşullarına göre sürekli yenileyerek müşterilerimize daha iyi hizmet sunmaya çalışıyoruz. Hizmet verdiğimiz her alanda iddialı olduğumuz gibi boyasız kaporta onarımı alanında da iddialıyız. Peki boyasız kaporta onarımı tam olarak nedir?

Peki Boyasız Kaporta Onarım Tam Olarak Nedir?

Boyasız Kaporta Onarım, aracınızın kaportasında oluşan hasarların boyaya zarar verilmeden düzeltilmesi işlemidir. Boyasız göçük düzeltme günümüz standartlarındaki kadar iyi olmasa da belli bir düzeyde yıllardır yağlı çekiç adıyla bilinen bir işlemdir. Son birkaç yıldır yurtdışından ithal edilerek ülkemizde kullanılmaya başlanan ekipmanlar sayesinde ise, araçların kaportasında oluşan pek çok hasarın orijinal boyaya zarar vermeden onarılması mümkün hale geldi. Boyasız göçük düzeltme; İngilizcedeki karşılığıyla Paintless Dent Removaltekniği temelde iki şekilde uygulanmaktadır. Bunlardan birincisi göçük bulunan bölgeye farklı boy ve şekillerdeki çubuk aparatlarla arkadan ulaşıp dışarı doğru bastırılarak yapılan işlemlerdir.

İkinci yöntem ise arkasına ulaşılamayan göçük bölgelerin boyaya zarar vermeyen yapışkanlı ekipmanlarla çekilerek düzeltilmesi işlemleridir.

Bu ön adımlar sonrasında büyük kısmı düzelen göçüklerin daha hassas işlemler için geliştirilen boyasız onarım ekipmanları yardımıyla son kez üzerinden geçilir ve ilgili bölge orijinal haline getirilir. Aracınızdaki hasarlı bölgeleri bu yöntemle yaptırdığınızda aracınızın orijinaliği bozulmaz ve ikinci el satışında değer kaybına uğramaz.

Boyasız Kaporta Onarımı’nın Faydaları Nelerdir ?

Boyasız Kaporta onarım hemen hemen bütün kasko firmaları tarafından belli bir sınıra kadar kabul edilen bir işlemdir. Hasar oluşan   kaskolu aracınıza boyada ve kaporta sacında yırtılma, uzama vb. durumlar olmadığı takdirde kaskonuzdan faydalanarak boyasız onarım yaptırabilirsiniz.